ایزایمر

پیشگیری از آلزایمر

کمک به مراقبت

بلاگ

وبلاگ سلامتی ایزایمر

تشخیص

تشخیص آلزایمر با آزمایش ادرار

آزمایش ادرار راهی موثر برای تشخیص بسیاری از بیماری های مرتبط با مجاری ادراری و گردش مواد است. اینبار ارتباط بین ادرار و آلزایمر و سایر دمانس ها محققان را شگفت زده کرد.

Uncategorized

پیاده روی روزانه مانع از ابتلا

پیاده روی ساده ترین ورزش ممکن است که طبق نتایج چند مطالعه در دانشگاه های جهان می تواند در کاهش ابتلا به آلزایمر موثر باشد.

اطلاعات پایه

سلول های بنیادی در درمان آلزایمر

سلول های بنیادی پرتوان سلول های بنیادی ای هستند که پس از استخراج طی فرایندی قابلیت ترمیم بیشتر و بهتر بافت ها را خواهند داشت. این سلول ها در درمان آلزایمر می توانند کمک رسان باشند.

اطلاعات پایه

نقشه جدید مغز؛ پس کوچه های ایمنی

نقشه برداری از سیستم ایمنی-عصبی مغز که در بروز بیماری هایی مانند آلزایمر موثر است. کشف ماکروفاژ هایی از جنس میکروگلیا، گام بزرگی در علم تکوین و پیشگیری از زوال عقل است.

اطلاعات پایه

نورون های نابالغ در مغز های بالغ

دانشمندان توانستند کشف کنند که سلول های عصبی مداما در مغز انسان و سایر پستانداران در حال تولید است. این کشف نوید بخش پایان بیماری های عصبی مانند آلزایمر است.

کمک مراقبتی

رژیم غذایی پرچرب؛ شروع آلزایمر

تحقیقات نشان می دهند داشتن رژیم پرچربی در دراز مدت می تواند باعث کوچک شدن مغز و درنتیجه بروز بیماری های مغزی شود.

اطلاعات پایه

آبله مرغان و تبخال از عوامل بروز آلزایمر

واریسلا زوستر و هرپس سیمپلکس دو ویروس هستند که در بروز آلزایمر نقش دارند و می توانند از عوامل مستعد کننده بروز آلزایمر باشند

اطلاعات پایه

واکسن استنشاقی آلزایمر

اخیرا دو واکسن استنشاقی برای درمان آلزایمر مورد بررسی قرار گرفته اند. یکی از آن ها وارد فاز دوم کارازمایی بالینی شده است. نتایج آزمایشات نوید دهنده آینده ای بدون آلزایمر هستند.

با راهنمایی های مجرب ترین ، متخصص ترین و با تجربه ترین تیم پزشکی منطقه در کنارتان هستیم

شما تنها نیستید، ما کنارتان هستیم

تست ریسک سنجی آلزایمر