ایزایمر

پیشگیری از آلزایمر

کمک به مراقبت

آزمون کوتاه وضعیت ذهنی (MMSE)

آزمون کوتاه وضعیت ذهنی (MMSE) یک آزمون سریع و ساده برای کمی سازی عملکرد شناختی و بررسی کاهش آن است، که در مراحل اولیه آلزایمر یا دیگر انواع زوال عقل(دمانس) ایجاد می شود، این آزمون  در جهت افتراق افراد مبتلا به دمانس کارایی دارد.آزمون پیش روی شما نسخه آنلاین تست استاندارد MMSE  فارسی است، که در سال ۱۳۸۶ توسط دکتر مازیار سیدیان و همکاران اعتبار سنجی شد. میزان حساسیت این آزمون ۹۰ درصد و اختصاصیت آن ۹۳.۵ درصد گزارش شده است.

( منبع )

این آزمون نیازمند:

  1. یک شخص همراه، جهت انجام دادن آزمون می باشد، اما نیازی نیست که این فرد تخصص خاصی داشته باشد.

  2. یک ورقه کاغذ سفید و یک خودکار یا مداد است.

  3. تقریبا ۱۵ دقیقه زمان برای اتمام این آزمون نیاز است و این آزمون قابل اجرا بر روی کامپیوتر ، تبلت و گوشی موبایل می باشد.

امتیاز فرد مشکوک بلافاصله بعد از تست محاسبه و نمایان می شود. جهت شروع آزمون روی دکمه پذیرش و ادامه کلید کنید.

توجه داشته باشید که این تست یک تست خود اظهاری نیست و فرد نمیتواند از خود این تست را بگیرد و حتما باید توسط فرد دیگری از وی این تست اخذ گردد.

همچنین میتوانید جهت تست از خودتان برای تشخیص ریسک ابتلا به آلزایمر در سنین بالاتر و سالمندی اینجا کلیک نمایید تا تست ریسک سنجی برایتان اجرا شود.

با کلیک کردن بر روی دکمه “پذیرش و ادامه” شما موافقت می کنید که ما هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از این ابزار نداریم. این ابزار فقط برای مقاصد آگاهی بخشی و پژوهشی ساخته شده است و جایگزین معاینه و تشخیص های دقیق پزشکی نیست. مسئولیت نحوه استفاده از این ابزار بر عهده خودتان است.

دقیقه
ثانیه

آزمون كوتاه وضعيت ذهنی

MMSE

تست ریسک سنجی آلزایمر